ورود دانشجویان

ایمان تهرانی

پژوهشگر ارشد دفتر مطالعات برنامه و بودجه (مجلس شورای اسلامی)

کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز
پژوهشگر ارشد دفتر مطالعات برنامه و بودجه از سال 83 تاکنون (مجلی شورای اسلامی)

ارائه توضیحات در مورد سؤال چرا دوره DBA بهار را انتخاب کرده اید؟

آن چه به دنبال آن بوده و هستم این است كه بصورت كاربردی و عملیاتی با مباحث و راه حل های نوین و روز مدیریتی كه خصوصاً در سطح جهان مطرح است ، بیش از پیش آشنا شوم. به عبارتی با توجه به سابقه حدود 10 ساله كاری در مركز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و ارتباط منسجم و دائمی با نمایندگان مجلس و با توجه به وظیفه ذاتی كه به عنوان پژوهشگر ارشد در سازمان خویش دارا می باشم ، همواره باید سعی می كردیم كه تصمیماتی دقیق ، كاربردی و عملیاتی با كمترین هزینه و به عبارتی تصمیماتی كاراتر ، توانمند تر و رفع كننده مسائل كشور را رهنون سازیم و در اصل تصمیم سازی كنیم برای تصمیم گیران مردم در نهادی كه بالاترین اثر گذاری را در اركان كشور و در زندگی مردم دارد.

به نظر بنده مدیریت كردن نظرات كارشناسی و مدیریت كردن تصمیم سازان و اتخاذ بهترین راه حلها جزء سخت ترین كارهای مدیریتی است ( آن هم در جایگاهی همانند مجلس كه مجموعه ای از انسان های گوناگون با تحصیلات ، تجربه ها و گرایش های بسیار متنوع در آن وجود دارد). با توجه به تجربیات گذشته متوجه شدم كه بهترین و كوتاه ترین راه حل برای بهتر انجام دادن وظایف كارشناسی این است كه توانمندی خویش را در امور تخصصی و اثر گذار بیش از گذشته افزایش دهم و حرفه ای گری و تغییر نگرش به مسائل اساسی را در خود ارتقاء دهم.
بنابراین نظر به اطلاعاتی كه از وضعیت دانشگاه های كشور، سطح اساتید و محتوای دروس ارائه شده در آنها داشته ام دریافتم كه آنچه به دنبال آن می باشم متأسفانه در دوره های آكادمیك فعلی در كشور آموزش داده نمی شود.
با اطلاع یكی از دوستانم كه دوره های DBA را در یكی از كشورهای اروپایی گذرانده بود ، متوجه شدم كه می توانم با شركت در این دوره ها برخی از نیازهای خویش جهت تغییر نگرش حرفه ای در خود را تقویت كنم و چون من دانش آموخته سطوح عالی رشته اقتصاد بودم این اشتیاق برای پرورش آموزشهای مدیریتی و تغییر نگرش ذهن خویش در من دو چندان گردید.
با مؤسسه بهار آشنا شدم و با توجه به پرس و جوهای گوناگون آنجا را برای ادامه تحصیلات كاربردی انتخاب كردم. مهمترین دلیل انتخابم را وجود شخص آقای پروفسور الوانی به عنوان مدیر گروه DBA میدانم، چرا كه وقتی شخصیتی همانند ایشان در مجموعه ای باشند قطعاً آن مكان اصول حرفه ای آموزش و مدیریت را قبل از آموزش دادن به دیگران در خود پیاده سازی كرده است.دلیل دیگر انتخاب این مؤسسه را اساتید مجرب ، به روز ، حرفه ای و توانمند از جمله آقایان دكتر فرضی پور،دكتر شهباز مرادی، دكتر تهرانی، دكترشایق و ... میدانم. مسأله دیگر درانتخاب این مؤسسه شفاف سازی و ارائه اطلاعات صحیح ودارا بودن مجوزهای لازم علمی از وزارت علوم و دانشگاه لولئا سوئد و ارائه گواهینامه های معتبر از طرف آنها می باشد؛ و در كنار دلایل فوق عدم وجود برخی تشریفات زائد (همانند آنچه در برخی مؤسسات مشابه وجود دارد) و امكان دسترسی راحت ، آسان و سریع به مسؤلان از جمله مزیتهای مؤسسه بهار می باشد كه همه این دلایل كمك كرده است تا در آن مؤسسه جوی علمی در كنار محیطی صمیمی و با آرامش شكل بگیرد.