ورود دانشجویان

 

معرفی دوره :

  دوره مدیریت هنــر یا Art MBA، رویکردی تلفیقی از هنر و مدیریت نسبت به جهان است. Art MBA به رشته‌های مختلفی گریز می‌زند تا بتواند از مجموعه‌ی مطالعات میان‌رشته‌ای خود، به ایده‌های بدیع و کارآمدتر دست پیدا کند و این رسالت را در پیش دارد که از خلال یک بافت پژوهشی پیشروگرا به دیدگاهی اجمالی در طراحی ایده برسد.

کم نیستند پژوهشگرانی که پیرامون موضوعات مرتبط با حوزه‌ی مطالعاتی خود دست به تحقیق و حل مسئله می‌زنند و گزارش‌های بلندبالا منتشر می‌کنند. اما Art MBA، درک موجود را برهم می‌زند تا اطلاعات در دسترس را در قالب نگرشی مبتکرانه‌تر و پربارتر ترکیب و بازسازی کند.

هدف دوره Art MBA شناسایی ابعاد تازه‌ای از زیبایی و هنر توسط هنرمند است که هنوز وارد زندگی بشر نشده‌اند و به دنبال بهتر زیستن و زیبا تر زیستن میگردد. به‌علاوه؛ سعی دارد بدون اینکه از واقعیات دور شود، درمورد تحولات بی‌سابقه‌ای نظریه‌پردازی کند که احتمال می‌رود عادات فعلی بشر را در روزگاران آینده دگرگون کنند و مردمی را که تمایلی به تجربه‌ی شیوه‌ها و پدیده‌های نوظهور ندارند، به چالش بکشند.

این دوره آمیزه‌ای از علم و هنراست.

Art MBA یک علم است چرا که  باید در تمامی مراحل، از درک مسئله و تحلیل داده‌ها گرفته تا روش تحقیق و استدلال انتقادی، از روی قاعده عمل کند. از سوی دیگر، به این سبب که یافته‌ها و طراحی های آینده‌پژوهانه دانش پژوهان Art MBA  دارای قابلیت تبدیل به اَشکال مختلف ارزش‌های اجتماعی خواهند بود و ارزش آفرینی و تولید ثروت خواهند کرد نوعی علم محسوب می‌شود

Art MBA یک هنر است، چرا که دانشپذیران این رشته  باید در همه حال از قدرت تخیل و احساسات خود استفاده کنند و هر لحظه در پی فراگیری بینش شهودی باشد. به‌عبارتی، رهپویان این عرصه باید ثانیه به ثانیه‌ی عمر خود را با چشم و گوش باز زندگی کنند تا بتوانند فرصت را بیابند تحلیل کنند و بر اساس زنجیره ارزش، تولید محصول یا طراحی خدمات نمایند و از طریق اصول و فنون مذاکرات و مدیریت توسعه ارتباطات شبکه های جدید بسازند  .

سرفصل دروس دوره در چارچوب دانش روز جهان برگرفته از سرفصل های معتبرترین دانشگاهها و مراکز آموزش حرفه ای خارج از کشور که به تازگی چنین دوره هایی را به اجرا دراورده اند طراحی شده و با شرایط محیطی کشور ایران تطبیق داده شده است.

این دوره برای اولین بار در ایران، توسط موسسه بهار در اسفند 94 آغاز گردید و تا به الان 7 دوره ی آن برگزار شده است و از سال 98 با هدف افزایش مهارتهای مدیریت کسب و کار برای هنرمندان و صاحبان مشاغل هنری با تغییر سرفصل های تخصصی؛ از هنرمندان دارای سابقه ی کاری پس از تایید مراحل دو گانه مصاحبه دانش پژوه می پذیرد .

Art MBA در طی دو دوره پنج الی شش ماهه برگزار خواهد شد جهت مشاهده ی سرفصل های دو بخش بر روی حوزه های دانش کلیک فرمائید. 

بخش اول:

مهارتهای نوین و کاربردی مدیریت- اقای دکتر فرضی پور
رفتار سازمانی- آقای دکتر شهباز مرادی
منابع انسانی- آقای دکتر شهباز مرادی
اصول و فنون مذاکره- آقای دکتر غوثی
مدیریت بازاریابی- آقای دکتر امین اسداللهی
مدیریت استراتژیک- آقای دکتر خطیبی
اقتصاد و حسابداری- آقای دکتر علی اسداللهی
بازاریابی پیشرفته و برندینگ- آقای دکتر الله وردی
رهبری، ارتباطات و مهارتهای کارآفرینی- آقای دکتر شهباز مرادی

بخش‌دوم: 
مبانی دانش عمومی هنر
مبانی مدیریت پروژه های هنری
سبک شناسی هنرهای مدرن
اقتصاد هنر
تاریخ و فلسفه هنر
انسان، طبیعت، طراحی
روشهای حل مساله

 

برای شرکت در دوره تخصصی مدیریت هنر، نیاز هست که دانش پژوهان تحصیلات و یا سابقه کاری مرتبط با هنر داشته باشند .

اگر در یکی از دسته های مذکور هستید می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی درباره دوره و تعیین وقت مصاحبه کلیک کرده و  فرم پیش ثبت نام مربوط به دوره ی  Art MBA را تکمیل نمائید.

 

{* *}